Pomoc má mnoho tváří
O nás
Diakonie ČCE – středisko Blanka v Písku, je tradičním a důvěryhodným střediskem, které své služby poskytuje v přátelském prostředí, laskavě a odborně, s úctou ke každému.
Zaměstnáváme více než
lidí
Poskytujeme
registrované sociální služby
Poskytujeme
zdravotní službu
Za rok jsme pomohli více než
lidem
Diakonie ČCE – středisko Blanka v Písku, je tradičním a důvěryhodným střediskem, které své služby poskytuje v přátelském prostředí, laskavě a odborně, s úctou ke každému.
Poskytujeme pobytové služby a to Domov pro seniory Domovinka a Domov se zvláštním režimem Vážka. Obě služby jsou k dispozici nepřetržitě v režimu 24/7. Kromě pobytových služeb poskytujeme také terénní pečovatelskou službu a HOME CARE – Domácí ošetřovatelskou službu na indikaci lékaře.
Jsme již mnoho let kontaktním místem České Alzheimerovské společnosti (ČALS). Na oddělení se zvláštním režimem Vážka pečujeme o klientky s demencí.
V rámci činností kontaktního místa ČALS poskytujeme poradenství a konzultace pro osoby s Alzheimerovou nemocí, nebo jiným typem demence a jejich rodinné příslušníky.
Naše pobytové služby
- domov pro seniory Domovinka
- domov se zvláštním režimem Vážka
- oba domovy jsou v režimu péče 24/7
Další služby
- terénní pečovatelská služba
- domácí ošetřovatelská služba
- poradenství a konzultace pro osoby s Alzheimerovou nemocí, nebo jiným typem demence (kontaktní místo ČALS)
Naše hodnoty
Milosrdenství
Vždy, když potkám klienta, tak se usměju a pozdravím ho.
Fortelnost
Pracuji fortelně – vím co, proč a jak dělám.
Společenství
Jsem jedinečný dílek skládačky a obraz tvoříme pouze společně.
Naděje
Jsem stejně důležitý jako klient, mé srdce bije pro Diakonii.
A proč se písecké středisko jmenuje Blanka?
Dozvídáme se to u vchodu z nově instalované desky, připomínající dobovými dokumenty jednu z prvních diakonek, ošetřovatelku Blanku Václavíkovou. Když již sama potřebovala péči, byla k nám převezena z Prahy a trávila v našem středisku své poslední dny. Středisko tak po ní nese svůj název.
Podrobnou historii střediska Blanka v Písku si můžete přečíst na stránce Historie střediska.
Historie Diakonie ČCE
V roce 1864 založil evangelický farář Václav Šubert v Krabčicích pod Řípem „opatrovnu“ pro děti místních sedláků. Jedná se o první diakonický projekt na našem území. V Krabčicích dodnes Diakonie provozuje domov odpočinku ve stáří. V roce 1903 vznikla „Česká Diakonie, spolek evanjelický pro ošetřování nemocných a chudých”. Sestry diakonky pracovaly v různých zdravotnických zařízeních či docházelo ošetřovat nemocné do rodin. V roce 1959 zakázal činnost Diakonie komunistický stát. Péče o potřebné se však neformálně udržuje v jednotlivých sborech evangelických církví.
Českobratrská církev evangelická obnovuje Diakonii 1. června 1989 a postupně rozvíjí celou paletu sociálních služeb (služby krizové pomoci, stacionáře pro děti s mentálním postižením, domácí péči o seniory a zdravotně postižené). Služby Diakonie se po roce 2000 rozšířily o služby sociální prevence, jako jsou nízkoprahové kluby určené dětem a mládeži, občanské poradny nebo azylové domy. V roce 2003 přibyly do rodiny Diakonie také služby hospice.
Důležitý byl také vznik speciálních škol. Dnes provozuje Diakonie speciální školy určené dětem s mentálním a kombinovaným postižením na 19 místech republiky a se svými více než 700 žáky je jedničkou v oblasti speciálního školství. V roce 2011 vzniklo Středisko humanitární a rozvojové spolupráce, které pomáhá při humanitárních katastrofách u nás i ve světě. Důraz Diakonie klade i na vzdělávání, proto založila Diakonickou akademii, která připravuje kurzy celoživotního vzdělávání zaměřené na práci v sociálních službách.
V posledních letech Diakonie rozvíjí sociální podnikání a vytváří chráněná pracovní místa pro lidi s postižením. A stále roste. Každoročně pomáháme více než 25 tisícům lidí.
Hledáme dobrovolníky
Zapojte se a pomáhejte spolu s námi. Jak na to se dozvíte v sekci věnované dobrovolnictví.
Kde všude pomáháme
Pomáháme tisícům lidí v různých situacích. Můžeme pomoci i vám.